Violeta Profirova Violeta Profirova Потребител

СИДДО - България - Белгия



Чудесно резюме, поздравления! По-ясно четиво по темата не бях срещала. Въпреки това, моля Ви за конкретно мнение по следния казус:

СИДДО България - Белгия

Белгийско местно лице (физическо) притежава акции/дялове в българско дружество. Акциите не са листвани на фондовия пазар. Българското дружество закупува жилищен имот в България. След време Белгийското лице продава дела си в това дружество и реализира печалба от продажбата на тези акции/дялове. Приложим ли е 0% данък според СИДДО и на основание кой член? В СИДДО България - Белгия няма отделно третиране на доходите от продажба на акции.

Благодаря за становивището Ви!



Отговори

  • Здравейте,

    Да, тази печалба от продажба на акции/дялове в българско дружество, реализирана от белгийско данъчно задължено физическо лице, няма да се облага с данък в България, а в Белгия. Основание за това е чл. 13, ал. 4 от Спогодбата.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със СИДДО

-->