pavlina zajkova pavlina zajkova клиничен лаборант

Прекратяване на трудов договор



Здравейте,

Работя на постоянен трудов договор, сключен за неопределен срок от време. От септември месец не съм получавала трудовото си възнаграждение.

Интересува ме дали мога да напусна по собствено желание и да ползвам престой на трудовата борса, съобразен с трудовия ми стаж, който е 19 години на едно и също работно място?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Да, можете да прекратите договора без предизвестие на основание чл. 327 ал. 1 т. 2 от Кодекса на труда.
    За същото следва да се обърнете към Инспекция по труда.

    След прекратяването на договора можете да се регистрирате като безработна в бюро по труда.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->