Задай въпрос тук
Анна Мариновна Анна Мариновна касиер

Осигурителни вноски върху обезщетения



Здравейте!

Наш служител напуска по чл.327 л.1, т.2 от КТ, считано от 22,02,2012 г. На лицето следва да се изплати обезщетение по чл.221 от КТ (за неспазено предизвестие). Основната заплата на лицето е 1000.00,  роден е през 1959 г.

Въпросът ми е, кога се въвежда обезщетението? В последния месец (м.02), в който лицето е било осигурявано или следващия, след като представи декларация, че не е започвал работа? Какви осигуровки трябва да се приспаднат от това обезщетение?

И още едно въпросче. Какви осигурителни вноски се внасят при обезщетение по чл.222 ал.1?



Отговори

  • Здравейте,

    Обезщетението за неспазено предизвестие се изплаща при прекратяване на трудовото правоотношение заедно с обезщетението за неизползван платен годишен отпуск.

    Вноски върху обезщетението по чл. 222 ал. 1 - За фонд Пенсии, за фонд ДЗПО и ДДФЛ
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда