Spiro Nikolov Spiro Nikolov Потребител

Прехвърляне на автомобил от лизингодател на трето лице - Продължение



Здравейте,

Относно прехвърлянето на автомобил от лизингодател на трето лице има подобна тема и изчерпателен отговор.

Имам допълнителен въпрос във връзка с начисляване/неначисляване на ДДС при издаване на фактурата за правото:

Ако не е бил ползван данъчен кредит за лекият автомобил по време на лизинга, при фактурирането на правото начислява ли се ДДС или не (на основание чл. 50 ЗДДС)?

Поздрави!



Отговори

  • Считам, че не трябва да се начислява ДДС на основание чл. 50 от ЗДДС.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->