Ms AN Ms AN

Деклариране на необлагаем доход



Трябва ли да се декларира като доход спечелен джакпот в игрална зала? Има протокол, с подпис и печат на Управителя на залата? Тези доходи са посочени като НЕОБЛАГАЕМИ - но ... трябва ли да се декларират? А ако не трябва - може ли и ако може - в кое приложение на декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ



Отговори

  • Здравейте,

    Необлагаемите доходи по ЗДДФЛ не трябва да се декларират. На въпроса дали може - в интерес на истината няма как. Не е предвидена техническа възможност да се декларират такива необлагаеми доходи. А и няма смисъл. Ако притеснението Ви е доказване произход на средствата, нали имате протокол от казиното.

    Поздрави,
    Пламен Донев

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->