sun walker sun walker Потребител

Преотстъпване на данък на ЗП



Защо според ЗКПО и ЗДДФЛ регистриран ЗП (земеделски производител), който е физическо лице и е регистриран по ЗДДС, облага се по ЗКПО, НЕ може да ползва 60% данъчно облекчение от корпоративния данък, а ЕТ и ЮЛ може?

Правно основание чл. 189б ал.1-4 от ЗКПО и чл. 48 ал. 6-7 от ЗДДФЛ

Приравняват ме като ЕТ с чл. 29а ЗДДФЛ (следователно не мога да ползвам 60 % норм. пизнати), облагат ме по ЗКПО с 15% данък, а в същото време не мога да ползвам облекчението от 60% за закупуване на нова техника! Не е ли дискриминация това?

Кажете ми къде мога да прочета решенията на евро комисията във връзка с тези облекчения? Въз онова на кой евро регламент се определят тези облекчения?



Отговори

  • Здравейте,

    Смятам, че е недомислица при подготвянето и приемането на промените в началото на миналата година (стана в последния момент, ако си спомняте). Пропуск, а не преднамерено положение. Според мен трябва да се опитате чрез Вашите браншови организации да въздействате за поправянето на грешката.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->