Пепа Стоянова Пепа Стоянова Потребител

Чуждестранно лице с постоянен адрес в България



Във връзка с възможността по ЗДДФЛ едно лице да се самоопредели дали е местно или чуждестранно лице имам следния въпрос: Лицето се определя като чуждестранно, но има постоянен адрес в България - къде следва да подаде декларацията си по чл. 55 от ЗДДФЛ за получен доход от наем?



Отговори

  • Здравейте,

    Ако правилно разбирам въпроса Ви, идеята е това лице да си подаде декларацията за окончателния данък по чл. 55 от ЗДДФЛ сам. С други думи подаването от наемателя не е релевантно (напр. това е физическо лице) или няма (или не е нужно да има) пълномощник.

    В този случай в ЗДДФЛ има малък процедурен пропуск (той не е единственият, разбира се), тъй като точно този случай не е изрично уреден. Така или иначе имате само два варианта - или по постоянен адрес в съответната ТД, или в ТД - София.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->