Яна Димитрова Яна Димитрова Потребител

Освобождаване на работници от предприятие обявено в несъстоятелност



По какъв член от КТ може да се освободи връщаща се от майчинство работничка, при положение че фирмата е обявена в несъстоятелност и какви обезщетения й се дължат?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Майките на деца до 3 годишна възраст се ползват от закрилата по чл. 333 от Кодекса на труда. Въпреки това те могат да бъдат освобождавани от работа при закриване на предприятието чл. 328 ал. 1 т. 1 от КТ. Прекратяването става задължително с предизвестие.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->