Silviya Yordanova Silviya Yordanova Потребител

Обезщетение по чл.222 ал.1



Лице, което е било в неплатен отпуск за отглеждане на дете - 6 месеца, след което излиза платен отпуск 20 дни и отново 30 дни неплатен отпуск. Върху каква сума следва да се начисли обезщетението по чл.222 ал.1 от КТ?



Отговори

  • Здравейте,

    Обезщетението по чл. 222 ал. 1 от Кодекса на труда се изчислява от последното получено брутно трудово възнаграждение за месеца, предхождащ месеца на прекратяването на договора.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->