Нели Консулт ЕООД Нели Консулт ЕООД

Право на данъчен кредит за леки автомобили предназначени за Рент а кар



Здравейте!

Фирма, извършваща няколко дейности (търговия, сделки с недвижими имоти, реклама) закупува леки автомобили (места 4+1) с цел Рент а кар. Има ли право на данъчен кредит за автомобилите, както и за всички последващи разходи за поддръжка и експлоатация, при положение че дейността Рент а кар не е основна дейност? Има ли някакво изискване за това какъв % приходи от общите приходи трябва да се реализира с тази дейност, за да прилагаме чл.70, ал.2 от ЗДДС?



Отговори

  • Здравейте,

    В настоящата редакция на ЗДДС няма изискване за процент оборот от дейности, за които се полага данъчен кредит за леки автомобили, спрямо общия оборот. Изискването е да ползвате тези автомобили единствено и само за (в случая) рент-а-кар дейността и да можете да докажете този факт, независимо от това че тази дейност не е основна за Вас. Ако изпълнявате това изискване, ще имате право на данъчен кредит за автомобилите и за последващата им поддръжка и експлоатация.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->