Лилия Иванова Лилия Иванова Потребител

Обезщетение за платен годишен отпуск



Здравейте,

Има ли неоспорим начин за освобождаване на служител (счетоводител) на постоянен трудов договор без изплащане на неползван платен годишен отпуск - 12 дни от 2011 г. и 2 дни от 2012 г., предвид смяна на ръководството в края на 2011 г. и липса на график за ползване на отпуските?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Не, няма начин да освободите работник или служител на каквато и да е длъжност без да му изплатите обезщетението по чл. 224 от Кодекса на труда (За неизползван платен годишен отпуск)
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->