Йонка  Лазарова Йонка Лазарова Потребител

Осигуряване през последния месец на съкратен работник



За единия месец през който съкратения работник остава без работа и трябва да му се изплати обещетение по чл.222 ал.1 какви осигуровки се дължат във какво съотношение и дали здравно трябва да се осигури?



Отговори

  • Здравейте,

    Лицата получаващи обезщетение по чл. 222 ал. 1 от Кодекса на труда се осигуряват само за фонд пенсии на ДОО и ДЗПО. За тези лица не се внасят осигурителни вноски за здравно осигуряване тъй като се счита, че няма действащо трудово правоотношение.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->