РУМЯНА  Димитрова РУМЯНА Димитрова Потребител

Повторно обезщетение от Бюрото по труда



Здравейте!

Искам да попитам следното - В момента мъжът ми е съкратен по чл.328 ал.1 т.2. Има ли право на парично обезщетение от НОИ след като е бил на такова преди (до 27.11.2009)?



Отговори

  • При прекратяване на договор по чл.328, ал.1,т.2 от КТ лицето има право на парично обецщетение според сроковете определени в чл.54в, ал.1 от КСО в зависимост от продължителността на осигурителния стаж, за период, както следва:

    Осигурителен стаж Период за изплащане
    (години) на обезщетението (месеци)
    до 3 4
    от 3 до 5 6
    от 5 до 10 8
    от 10 до 15 9
    от 15 до 20 10
    от 20 до 25 11
    над 25 12

    Според чл. 54б, ал.4 безработните лица, придобили право на парично обезщетение по чл. 54а преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица, получават минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->