ЮЛИЯ  СТОЯНОВА ЮЛИЯ СТОЯНОВА Потребител

Освобождаване от общинска администрация



Моят съпруг е на длъжност "старши спец. АО" в кметството. След изборите, кметството остана с кметски наместник.От общината предлагат на съпруга ми да подададе молба за освобождаване по чл. 325 т.1. Аз смятам, че е правилно да бъде по чл. 328 т.2 или т.3.


Как е правилно да бъде освободен? Как да постъпим?


Предварително благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    В случай, че се съгласите на прекратяване по взаимно съгласие, няма да имате право на обезщетение за оставане без работа по чл. 222 ал. 1 от КТ. Също така при регистрация в бюро по труда ще имате право да получавате обезщетение за безработица само за 4 месеца.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->