Мототим ООД Мототим ООД

Застрахователен брокер



Здравейте имам следния въпрос

Фирма "Х" има сключен договор със застрахователен брокер за сключване на полици през този брокер и съответно получаване на комисионно възнаграждение за същото. Когато "Х" фактурира комисионното възнаграждение на ЗБ дължи ли ДДС или се освобождава на основание чл.47 от ЗДДС вече много се обърках след всичкото четене и не мога да разбера?



Отговори

  • Уточнете какъв е Вашият статус в сключения договор. Най-вероятно Вие сте сключили договор като ЗАСТРАХОВАТЕЛЕН АГЕНТ. Ако това е така, то Вие попадате в хипотезата на чл.47, т.2 от ЗДДС, освободени сте от начисляване на ДДС и в издаваната от Вас фактура за комисионното възнаграждение не трябва да начислявате ДДС.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->