Албена  Арнаудова Албена Арнаудова Потребител

Наемане на работници от ЗП



Аз съм земеделски производител - физическо лице, регистрирано по ЗДДС. Мога ли да наема на работа във фермата ми на трудов договор сина си? В трудова или осигурителна книжка ще му се нанася стажът?



Отговори

  • Здравейте,

    Да, можете да наемате лица по трудови правоотношения като физическо лице. Стажът на наетите от вас лица ще се удостоверява с осигурителни книжки.
    Напомняме ви, че при назначаване на лица по трудови правоотношения следва да подавате информация към НАП с уведомления за назначаване по чл. 62 ал. 3 от Кодекса на труда и данни към персоналния регистър на осигурените лица с декларация образец 1.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->