TEDI SARAFOVA TEDI SARAFOVA Потребител

Обороти за ДДС от комисионна



Фирма, нерегистрирана по ДДС, е посредник в продажба на злато от фирма във Франция до фирма в ЮАР. За тази сделка получава комисионна от 80 хил. лв. Необходима ли е регистрация по ДДС след тази сделка и какви документи се издават от българската фирма?



Отговори

  • Здравейте,

    Нямате задължение за обща регистрация по чл. 96 от ЗДДС, тъй като услугата, която извършвате е с място на изпълнение в чужбина. Но може да имате задължение за специална регистрация по чл. 97а, ал. 2 от ЗДДС, ако клиентът Ви (т.е. който Ви плаща комисионната) е френската фирма. В този случай ще трябва да отразявате издадените фактури без начислено българско ДДС в дневник продажби, както и да подавате Справка декларация и VIES декларация.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->