Natalia Koseva Natalia Koseva Потребител

Прекратяване на майчинство



ЕТ на патент се налага да прекъсне дейност. Какво се случва с лице наето на трудов договор, което е в отпуск за отглеждане на дете до 2 годишна възраст? Ще загуби ли право да получава майчинство?

Предварително благодаря за отговорите!



Отговори

  • Здравейте,

    От въпроса ви не става ясно дали ЕТ само прекъсва дейност или се закрива. Следва да имате предвид, че при закриване на предприятието работодателя следва да прекрати договорите на работниците и служителите. Прекъсване на дейността означава, че ЕТ не би следвало да има лица наети по трудови правоотношения. Имайте предвид също закрилата при уволнение по чл. 333 от Кодекса на труда.
    При положение, че майката се намира в платен отпуск за отглеждане на дете до две годишната му възраст считам, че не би загубила правото на обезщетение от Държавното обществено осигуряване.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->