Христина Махера Христина Махера Потребител

Неизползван платен отпуск



Работя в частна фирма от 8 г. В момента напускам, а имам неизползвани отпуски за всичките години назад. Ще изгубя ли тези отпуски или работодателят трябва да ми ги изплати при напускането?



Отговори

    • 24 Oct 2011 00:45
    • Деси (Потребител)
    • 0
    трябва да ти ги изплати :-) обезщетение за неизползван платен отпуск
  • Здравейте,

    За натрупаните и неизползвани дни платен годишен отпуск до 2010 година включително, няма давностен срок. За неизползвания платен годишен отпуск работника или служителя следва да получи обезщетение при прекратяването на правоотношението (чл. 224 от Кодекс на труда), когато работи по трудово правоотношение по кодекса на труда.
    Във вашия случай не можете да загубите натрупания платен годишен отпуск.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->