Atanaska Dimova Atanaska Dimova Оперативен счетоводител

Изплащат ли се командировъчни когато всички разходи са поети



Задължени ли сме да изплащаме командировъчни на служител, който е командирован в германска фирма "Х" в Германия за 2 месеца? Фирама "Х" осигурява транспорта, квартирните и храна, за което издава фактура на българската фирма - работодател на командированото лице.



Отговори

    • 24 Oct 2011 00:47
    • Деси (Потребител)
    • 0
    А лицето не иска ли командировъчни? Та те му се полагат по закон! Трябва да му ги платите прочетете наредбата
  • А съгласно ЗКПО не е ли двоен разход, а и лицето какво ще ми отчете примерно за нощувка, след като работодателя му вече е получил фактура за нощувака и я е платил???
  • Здравейте,

    Имайте предвид чл. 18 и чл. 20 от Наредбата за служебните командировки и специализации в чужбина.

    В чл. 20 е казано, че когато приемащата страна осигурява пълен пансион в натура, на командированите лица се изплаща 30 % от полагащите им се дневни пари.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->