РУМЯНА  Димитрова РУМЯНА Димитрова Потребител

Обезщетение поради пенсиониране



Моят въпрос е следния: Полага ли се обезщетение поради пенсиониране на работник на трудов договор по чл.67-на 4 часа работен ден?



Отговори

  • Здравейте,

    При прекратяване на трудовото правоотношение, след като работника или служителя е придобил право на пенсия за осигурителен стаж и възраст той има право на обезщетение от работодателя в размер на брутното му трудово възнаграждение за срок от два месеца, а ако е работил при същия работодател през последните десет години от трудовия му стаж на обезщетение в размер на брутното му възнаграждение за срок от шест месеца.
    За справка чл. 222, ал. 3 от Кодекса на труда

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->