Стоянка Ботева Стоянка Ботева счетоводител

Преобразуване на ЕТ в ЕООД



Може ли ЕТ да бъде преобразувано в ЕООД? Ако да - какви са начините?



Отговори

  • Да може като ЕООД изкупи ЕТ
  • благодаря
  • Здравейте,
    да, фирмата на ЕТ може да бъде прехвърлена на трето лице, заедно с предприятието му, съгласно чл. 60 и чл. 15 от Търговския закон.

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->