Маргарита Барбутова Маргарита Барбутова Потребител

Отказ за ползване на отпуск от работодателя



Съпругът ми е военнослужещ, участвал в мисия през 2011г. Закона за отбраната и въоръжените сили чл. 202а дава право на него и семейството му да ползва безплатна 7-дневна почивка в почивните бази на Министерството на отбраната. В закона се казва"....а на съпругата работодателя разрешава ползването на платен отпуск".

Въпросът ми е: Има ли законово основание работодателят ми да не ми разреши платен годишен отпуск за определените дни за почивката и поради какви причини?



Отговори

  • Здравейте,

    Действително разпоредбата на чл. 202а от Закона за отбраната и въоражените сили на Република България е повелителна и моето мнение е следното:
    В случай, че имате неизползван платен годишен отпуск и имате право да го ползвате, вашият работодател е длъжен да ви разреши ползването му.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->