Ради Димитрова Ради Димитрова Потребител

Протокол от самолетен билет



Здравейте!


Интересува ме трябва ли да включа протокола от самолетен билет в дневник покупки? Моля, обосновете отговора си!


Благодаря предварително и лек ден!



Отговори

  • Здравейте,

    По смисъла на чл. 124, ал. 4 от ЗДДС в дневника за покупките се отразяват получените от лицето данъчни документи. Видовете данъчни документи са изброени в чл. 112 от ЗДДС. Протоколът за продажба на самолетни билети (да не се бърка с протокол за самоначисляване или друг ДДС протокол) не се счита за данъчен документ по смисъла на ЗДДС и следователно не се включва в дневника за покупките.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->