Daniela Angelova Daniela Angelova Потребител

Възможност за пенсиониране



Моята майка на 01.10. ще навърши 65 г. Има около 30 г. доказуем трудов стаж. Може ли да се пенсионира по някакъв начин и ако да какъв е той?



Отговори

  • Здравейте,

    В този случай, при навършване на 65 годишна възраст, вашата майка ще има право на пенсия за осигурителен стаж и възраст на основание чл. 68, ал. 3 от Кодекса за социално осигуряване. Всичко което трябва да направи е да подаде документи за пенсиониране в териториалното подразделение на Националния осигурителен институт.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->