Стоянка Ботева Стоянка Ботева счетоводител

Изискване за надпис върху касов апарат



Какво трябва да се напише за издаване на фискален бон за продажба и да се залепи на касовият апарат? Това беше изискването на НАП, съгласно Наредба Н-18



Отговори

  • Здравейте,

    Предполагам имате предвид този текст от Наредба Н-18:

    "Чл. 38. (1) В стационарен търговски обект лицето по чл. 3 е длъжно да постави на видно за клиента място до ФУ:
    1. копие на актуално свидетелство за регистрация на ФУ;
    2. съобщение, уведомяващо клиента за неговото задължение да съхранява касовата бележка до напускане на търговския обект, и телефон за контакт с ТД на НАП по местонахождение на търговския обект."

    Както виждате съобщението е в свободен текст, като не е необходимо да се лепи върху касовия апарат, а просто да се постави на видимо място.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->