Виолета  Гиздова Виолета Гиздова Счетоводител

Договор за дарение - облагане по ЗДДФЛ



Здравейте,




ФЛ е получи Дарение от ЮЛ. Подлежи ли на облагане по ЗДДФЛ получената сума при условие, че надареното лице, няма други доходи? Според мен не попада в чл.13 ал.2 от ЗДДФЛ.




Благодаря Ви предварително! Успешен ден!



Отговори

  • ВИЖТЕ - ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ. 49, ал. 3 от ЗМДТ
    ПОДАВА СЕ В СРОК ДО 2 МЕСЕЦА ОТ НАПРАВЕНИЯ ПРЕВОД, ЗАЕДНО С КОПИЕ ОТ ПЛАТЕЖНО, ДОГОВОР. ДАНЪКА Е 5%
    НЕ ЗНАЯ ДАЛИ СЕ ПОДАВА ДЕКЛ. ПО ЧЛ.50 ОТ ЧАСТНО ЛИЦЕ
  • Здравейте,

    Потвърждавам, че по принцип се дължи данък дарение по ЗМДТ. Точният процент на данъка обаче зависи от общината по постоянен адрес на физическото лице и варира между 3,3% и 6,6%. Даренията са освободени от данък по ЗДДФЛ именно по реда на чл. 13, ал. 2 от ЗДДФЛ. Защо смятате, че Вашия случай не попада там?

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->