Красимир  Терзиев Красимир Терзиев Потребител

Работа при друг работодател по време на неплатен отпуск



Мога ли по време на неплатен отпуск да работя по трудово правоотношение с друг работодател?



Отговори

  • Здравейте,

    Кодекса на труда позволява да сключите договор за допълнителен труд при друг работодател (чл. 111 от КТ). Не е изключено по основното трудово правоотношение да се ползва платен или неплатен отпуск а по второто да се извършва трудова дейност.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->