Емилия Пенчева Емилия Пенчева Потребител

Болничен и предизвестие за напускане



Здравейте!

Ползването на болничен удължава ли срока на предизвестието за напускане? Предизвестието за напускане е подадено. В тези 30 дни предизвестие имам 5 дни платен годишен отпуск и 5 дни болничен. Това удължава ли ми срока на предизвестието?


Отговори

  • Здравейте. Прилагам консултация от МТСП - "Съгласно чл.326, ал.2 от КТ срокът на предизвестието при прекратяване на безсрочен трудов договор е 30 дни, доколкото страните не са уговорили по-дълъг срок, но не повече от 3 месеца. Срокът на предизвестието при прекратяване на срочен трудов договор е 3 месеца, но не повече от остатъка от срока на договора. Разрешеният на лицето отпуск поради временна неработоспособност след връчване на предизвестието не прекъсва срока на вече връченото предизвестие, както и не удължава неговият срок. В чл.335, т.1 от КТ е предвидено, че при прекратяване с предизвестие трудовият договор се прекратява с изтичане на срока на предизвестието. МВ/".
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->