Георги Икономов Георги Икономов Потребител

Неправилно начислена заплата



Допусната е грешка при начисляване на работната заплата на едно лице - начислена е по-висока сума. Осигуровките са внесени, заплатите са платени в брой, лицето се е разписало на ведомост.


Възможно ли е да бъде направена корекция за намаление на РЗ и по какъв начин ?



Отговори

  • Здравейте,

    Можете да удържите надвзетите от лицето суми на основание чл. 272, ал. 1, т. 2 от Кодекса на труда
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->