Потребител

База за изчисляване на отпуск



Здравейте, бихте ли ми казали, при отпуск с прехвърлящи дни от един месец в друг, каква е базата за изчисляване на дните във втория месец или в месеца в които отпускът свършва?

Моля, обосновете се и със съответното основание от нормативната уредба.


Отговори

    • 28 Feb 2020 18:51
    • (Потребител)
    • 0
    Явно съм задал въпроса неясно.
    Питането ми е: Месецът взет за база за изчисляване на прехвърлящия отпуск от един месец в друг една и съща ли е и за двата месесеца в които е отпускът или се изчислява от предходните и за двата?
  • чл.18. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 67 от 2009 г.) Среднодневното брутно трудово възнаграждение по чл. 177, ал. 1 от Кодекса на труда се установява, като начисленото при същия работодател брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 дни, се раздели на броя на отработените дни през този месец.

    Ако сте ползвал отпуск от 26.05 до 5.06 тя следва да се изчисли както следва:
    За периода 26 - 31.05.2020 на база април (ако имате отработени поне 10 дни за април)
    За периода 01 - 05.06.2020 на база май (отново ако имате отработени поне10 дни)
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->