Задай въпрос тук
Ангелина Генина Ангелина Генина Потребител

Служебна бележка



Здравейте!

В служебната бележка за получени доходи от трудови правоотношения през 2010 година от основен работодател доходи от кои месеци е правилно да се включат - от януари до декември 2010 г. включително, или от декември 2009г. до ноември 2010г. включително?


Става въпрос за лице което е работило само при един работодател по трудов договор месеците ноември и декември 2010 г. Трудовият договор не е прекратен към 31.12.2010г.

Благодаря Ви!



Отговори

  • Здравейте,

    Ако говорим за служебна бележка по чл. 45 от ЗДДФЛ, тогава следва да гледаме датата на която са изплатени възнагражденията.
    Ако приемем, че заплатите се изплащат в месеца следващ този за който се отнасят, в служебната бележка ще се включат сумите от 12.2009 до 11.2010.
    Ако заплатите се плащат в месеца, за който се отнасят, в служебната бележка ще се включат сумите от 01.2010 до 12.2010.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата