Ирена  Найденова Ирена Найденова счетоводител

фактури между България и Ирландия



Здравейте,



Имаме следният казус и искаме компетентен отговор



Дружество А, което не е достигнало задължителният оборот за регистрирано по ЗДДС е с предмет на дейност и нужните лицензи за туроператор и туристически агент сключва договор с дружество Б регистрирано по ДДС в Ирландия, за представяне на дружество Б на местния пазар. Въпросите ни са:



- На основание чл. 97а, ал. 2 от ЗДДС дружество А трябва ли да се регистрира преди получаване на първата сума по договора в 7 дневен срок?



и ако е задължено да се регистрира



- дружество А като издаде фактура към дружество Б начислява ли ДДС или е освободено на основание чл. 21, ал. 4, буква В и издава фактура с нулева ставка по ДДС



Поздрави



Ирена Найденова


Отговори

Свързани документи със ЗДДС

-->