Соня Данова Соня Данова Потребител

ддс



Здравейте,

Закупен автомобил от Германия с фактура от дилър, като основание пише & 25a UStG

мисля ,че това е по маржа.В такъв случай аз трябва ли да издам протокол с начислано ДДС в

дневник продажби и покупки или да се счита ВОП?

бЛАГОДАРЯ


Отговори

  • Здравейте,

    Текстът, който сте цитирали означава, че сте купили автомобила по режима за стоки втора употреба (облагане на маржа).

    В този случай Вие не трябва да издавате протокол по чл. 117 от ЗДДС, тъй като за покупката на стоки доставчикът е приложил специалният ред на облагане на стоки втора употреба. За справка Ви цитирам чл.13, ал. 4, т. 1 от ЗДДС: „Не е вътреобщностно придобиване: придобиването на стоки, за които доставчикът прилага специален ред на облагане за стоки втора употреба, произведения на изкуството, предмети за колекции и антикварни предмети, определен в законодателството на съответната държава членка.“
    Тъй като не сте описали казуса подробно, ще Ви посъветвам да обърнете внимание на разпоредбите на чл. 70 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Камелия Дончева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->