Иванка Великова Иванка Великова работник

ДДС за лек автомобил на земеделски производител



Фирмата ми е ЕООД и основната дейност е земеделски производител. Имам ли право на данъчен кредит за покупка на лек автомобил, който съм купил с цел продажба и е заведен в сметка 304-стоки на основание чл.70 ал.2 т.2 от ЗДДС?


Благодаря предварително :) !



Отговори

  • Здравейте,

    Да, ще имате право на данъчен кредит по ЗДДС при описаната от Вас хипотеза на очаквана препродажба. Следва да обърна внимание обаче, че трябва да изпълните стриктно изискванията на чл. 70, ал. 2, т. 2 от ЗДДС, който посочва, че автомобилът трябва да е предназначен единствено за препродажба. С други думи ще застрашите правото си на данъчен кредит, ако ползвате автомобила преди продажбата му.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • Изчерпателно и максимално ясно.
    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->