Задай въпрос тук
Петя Тодорова Петя Тодорова служител

чл.328 т.12



Предприятието в което работех изгоря на 10 февруари тази година.Разбрахме,че има законов срок от 45 дни през които сме защитени от уволнение.На 1-ви април ще ни бъде прекратен договора по чл.328 т.12.

Интересува ме откога ще започне да тече предизвестието за прекратяване на договора- от 1-ви април или в тези 45 дни влиза и едномесечното предизвестие- т.е от 28 февруари?


Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно Кодекса на труда срокът на предизвестието започва да тече от деня, следващ деня на получаването му. Т.е. в описания от вас случай предизвестието за прекратяване на трудовия ви договор следва да започне да тече от деня, в който сте го получили. Ако към настоящия момент все още не сте получили предизвестие, то няма как и неговият срок да е започнал да тече за вас.

    За справка: чл. 328 от КТ във връзка с чл. 326 от КТ

    Моля, имайте предвид, че настоящото становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Анелия Батлева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->