ск стамболийски оод ск стамболийски оод

Осчетоводяване на допълнителни парични вноски



Здравейте,


Бихте ли ми помогнали с осчетоводяването на допълнителни парични вноски и отразяват ли се те в Допълнителния капитал на дружеството (Резерви)?


Благодаря Ви!



Отговори

  • Здравейте,

    Има различни хипотези при допълнителни парични вноски. Ако визирате вноски по реда на чл. 134 от ТЗ, то те се третират не като допълнителен капитал или резерви, а като задължение. Мнението ми е, че съществуват и варианти допълнителни вноски да се отчетат като резерви. За съжаление съществува административна и съдебна практика, в която данъчните успешно отхвърлят варианта с отчитане като резерви. Доколкото обаче тази практика касае по-стари периоди и нормативни изисквания, считам за постижимо понастоящем да се защити успешно въпросният вариант при определени условия.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->