Йоана  Стефанова Йоана Стефанова Потребител

Обезщетение от НОИ при съкращаване по чл. 71



Здравейте,
Работодателят ми ме съкрати по чл. 71, ал.1 от КТ, за да получавам обезщетение спрямо осигуряването ми. От НОИ ми отпуснаха минимално парично обезщетение, на основание, че не са изминали 3 години от последния месец, в който съм вземала отново обезщетение за безработица. Мога ли да обжалвам разпореждането?



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно Кодекса за социално осигуряване безработните лица, придобили право на парично обезщетение по преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица, получават минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.
    С оглед на тази разпоредба на КСО от НОИ законосъобразно са Ви отпуснали парично обезщетение в минимален размер.

    За справка: чл. 54б от Кодекса за социално осигуряване

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Анелия Батлева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->