Задай въпрос тук
Любомира Копанкова Любомира Копанкова Продавач-консултант

Право на платен отпуск без натрупан трудов стаж



Здравейте,
Имам стаж в една фирма 2 месеца, след което започнах в друга фирма на трудов договор и стажът ми в тази фирма до момента е 5 месеца. Имам ли право на някакви дни платен отпуск?



Отговори

  • Здравейте,

    В чл.155, ал.1 от Кодекса на труда изрично е посочено, че всеки работник или служител има право на платен годишен отпуск.

    Размерът на основния платен годишен отпуск е не по-малко от 20 работни дни.

    Моля, да имате предвид, че при постъпване на работа за първи път работникът или служителят може да ползва платения си годишен отпуск, когато придобие най-малко 8 месеца трудов стаж.

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Едуард Пушев

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->