Задай въпрос тук
ceca marinova ceca marinova ИВМИЛ ЕООД Потребител

Подаване на декларация по чл.50 за самоосигуряващо се лице



Здравейте,
Самоосигуряващо се лице в ООД се осигурява на 510 лева през 2018 година. Няма други доходи. Трябва ли да подаде декларация по чл.50?



Отговори

  • Здравейте,

    Самоосигуряващо се лице, което не получава други доходи, не подава годишна данъчна декларация по чл.50 от ЗДДФЛ, тъй като няма доходи подлежащи на облагане с данък върху общата годишна данъчна основа.

    Моля имайте предвид, че това е лично становище на автора и няма обвъзващ характер.

    Поздрави,
    Недялка Куфарова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->