Виктория Колева Виктория Колева Потребител

Трудова борса



Здравейте. Интересува ме, колко месеца най-малко трябва да имаш, за да отидеш на борсата?


Отговори

  • Здравейте,

    Право на обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" най-малко 12 месеца през последните 18 месеца преди прекратяване на осигуряването.
    Размерът на паричното обезщетение и периодът, за който то следва да се изплаща, се определят въз основа на размера на осигурителния доход и продължителността на осигурителния стаж. Размерът на обезщетението за безработица е равен на 60 на сто от среднодневния осигурителен доход.
    В случай обаче че трудовото правоотношение е било прекратенои по желание на безработното лице или с негово съгласие, или поради виновното му поведение, то лицето ще има право да получава минималния размер на паричното обезщетение за безработица за срок от 4 месеца.

    За справка: чл.54а и сл. от Кодекса за социално осигуряване

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Анелия Батлева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->