Задай въпрос тук
Стефан Куев Стефан Куев лекар

50% инвалидност и извънреден труд



Работя като лекар хирург в МБАЛ,град Габрово.След претърпяна сърдечна операция съм трудоустроен от ТЕЛК с 50% инвалидност,но с право на работа.Завеждащият на хирургичното отделение упражнява натиск върху мен и настоява да полагам извънреден труд.Въпросът ми е:Трябва ли да полагам извънреден труд?


Отговори

  • Здравейте, Г-н Куев,

    съгласно разпоредбата от КТ се казва, че лицата с ТЕЛК (50% и над 50%) имат право да полагат извънреден труд, само и единствено с писмено съгласие от тяхна страна. Задължение на работодателя е, да изиска писменото съгласие на тази категория работници, преди да издаде заповедта за полагане на извънреден труд.


    За справка: чл. 147 ал.4 от КТ


    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Виктория Йотова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->