Светла  Желева Светла Желева Потребител

не използвана платена отпуска



Здравейте!

Имам не използван платен годишен отпуск, който е за 2016г, отложен поради болничен и майчинство в размер на 20 раб, дни. Мога ли да изисквам от работодателя този отпуск да ми бъде платен, при условие, че трудовия ми договор не е прекратен? В момента съм в неплатен отпуск по чл.167а от КТ. Благодаря Ви!


Отговори

  • Здравейте !

    На основание чл.224, ал.1 от Кодекса на труда единствено и само при прекратяване на трудовото правоотношение работникът или служителят има право на парично обезщетение за неизползвания платен годишен отпуск.

    По време на действието на трудов договор изплащането на пари вместо неизползвани дни платен годишен отпуск е абсолютно забранено.


    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->