Б. Т. Б. Т. Потребител

ДУК и преобразуване на финансовия резултат



Здравейте,



Когато имам управител по ДУК с неизплатеното възнаграждение в края на годината трябва ли да преобразуваме счетоводния финансов резултат?



Поздрави!


Отговори

  • Здравейте,

    Неизплатеното възнаграждение на управител по ДУК се посочва в увеличение на счетоводния финансов резултат в края на годината на счетоводното му отчитане. Имайте предвид че и неизплатените осигуровки по ДУК в края на годината също се посочват в увеличение.

    За справка:чл.42 ал.1 и ал.2 ЗКПО

    Поздрави,
    Виктория Стоичкова
    • 20 Sep 2018 09:40
    • Б. Т. (Потребител)
    • 0
    Здравейте,

    А ако заплатата по ДУК е изплатена, но осигуровките за нея не са платени тогава преобразува ли се? Или само когато има неизплатено възнаграждение?

    Поздрави!
  • Здравейте,

    Щом възнаграждението по ДУК е изплатено към края на годината и с него не се преобразува счетоводния финансов резултат, същото се прави и с осигуровките, защото те са пряко свързани с възнагражднието. Следователно във Вашия случай, въпреки че осигуровките не са изплатени към края на годината, с тях не се преобразува счетоводния финансов резултат.

    Поздрави,
    Виктория Стоичкова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->