Задай въпрос тук
Виолета Станева Виолета Станева Потребител

Обещетение на трудовата борса



Здравейте, Освободена съм от работа на 31.08.2018 /петък/ и съм назначена на друга работа на 03.09.2018 /понеделник/. Искам да попитам колко работни дни трябва да има между двата договора, за да се счита за непрекъснат трудов/осигурителен стаж и да не се губи право на обезщетение за безработица 60%, при евентуално съкращение?



В моя случай, има ли прекъсване?


Отговори

  • Здравейте, г-жо Станева,

    Няма да загубите правото си на парично обезщетение за безработица, ако имате прекъсване на трудовия/осигурителния стаж. Условието е да имате внесени или дължими осигурителни вноски във фонд „Безработица“ най-малко 12 месеца през последните 18 месеца преди прекратяване на осигуряването.

    За справка:
    чл. 54а, ал. 1 от Кодекса за социално осигуряване

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер.

    Поздрави,
    Зорница Стоянова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->