Agi Agaian Agi Agaian Потребител

Право на платен годишен отпуск след назначаване



Имам трудов стаж около 15-16 години, имам прекъсване от 4 години до м. юни 2018 г. не съм работил. Сега започнах работа на временен трудов договор за 6 месеца.

След колко време имам право да ползвам платен годишен отпуск? Важи ли че трябва да имам 8 месеца трудов стаж (който 8 месечен трудов стаж доколко ми е известно е когато за първи път постъпваш на работа ), и влияе ли това че последните 4 г. не съм работил?

Благодаря ви!



Отговори

  • Здравейте,

    Необходимостта от 8 месеца трудов стаж за да ползвате платения си годишен отпуск важи само при постъпване на първа работа. След като имате трудов стаж 15-16 години, това прекъсване от 4 години не влияе на правото Ви на ползване на платен годишен отпуск и не е нужно отново да направите 8 месеца трудов стаж.

    За справка: чл.155,ал.2 КТ

    Моля, имайте предвид, че това е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Виктория Стоичкова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->