Задай въпрос тук
Дафина  Сарафова Дафина Сарафова Потребител

Платен годишен отпуск



Здравейте.Работя като продавач консултант в заведение за бързо хранене.Със 70 % ТНР съм.

Колко дни е платеният ми годишния ми отпуск?

Благодаря.


Отговори

  • Здравейте,

    Работници и служители, които имат 50 и над 50 на сто загубена работоспособност, имат право на основен платен годишен отпуск в размер на минимум 26 работни дни за една календарна година. Право на отпуск по чл. 319 от Кодекса на труда се ползва само за периода на инвалидизирането, когато е призната загубена работоспособност 50 и над 50 на сто.

    За справка: Чл. 319 от Кодекса на труда

    Моля, имайте предвид, че това е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Виктория Йотова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->