Задай въпрос тук
Дария  Горанова Дария Горанова учител

напускане на работа



Зачита ли се едномесечното предизвестие за напускане на работа по мое желание,ако съм в отпуск по болест?


Отговори

  • Здравейте,
    съгласно чл. 335, ал. 2, т. 1 от Кодекса на труда, трудовият договор се прекратява с изтичане на срока на предизвестието. Рабoтoдaтeлят e длъжен да издаде заповед за прекратяване на трудовото правоотношение с изтичане на срока на предизвестието. Отпуската поради временна неработоспособност не удължава срока ви на предизвестие.

    Поздрави,
    Цветан Терзийски
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->