Задай въпрос тук
Anna Veleva Anna Veleva Потребител

Втори трудов договор



За служител, който е назначен по втори трудов договор на 4 ч., е подадено увед. 62 в НАП по чл. 67,ал.1, вместо по чл. 111.Основният трудов договор е прекратен преди 10 дни и искаме втория трудов договор да стане основен на 8 ч. Какво трябва да направим?





Отговори

  • Здравейте,

    Уведомлението съгласно приложение № 1 се изпраща:
    1. в тридневен срок от:
    а) сключване на трудовия договор;
    б) изменение на трудовия договор, с което се променя длъжността и/или срокът на договора;
    в) издаване на постановлението по реда на чл. 405а от Кодекса на труда;
    г) промяна на работното място на лицето в друго населено място, с която се променя кодът по ЕКАТТЕ на населените места, освен в случаите на командироване.

    Доколкото разбирам от зададения въпрос, единствената промяна по трудовия договор е продължителността на работното време и нищо друго не се променя, то тази промяна влиза в сила след подписване допълнително споразумение между работника и работодателя. Това допълнително споразумение не се обявява в НАП, т. е. не е необходимо да подавате уведомление по чл.62.

    Поздрави,
    Виктория Йотова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->