Задай въпрос тук
Силвия Симеонова Силвия Симеонова Потребител

Извънреден труд



Здравейте, интересувам се при сумирано отчитане на работното време при работа на официален почивен ден- 7.05. трябва да ми се заплати извънреден труд или да получа компенсация. Ако е първото, какво е минималното възнаграждение.

Какви ще са условията и при работа на официален празник?



Поздрави,



Силвия


Отговори

  • Здравейте,

    Извънредният труд, който сме положили през дните на официални празници трябва да ни бъде заплатен с увеличение 100 на сто по реда на Кодекса на труда.
    За работа през дните на официалните празници, независимо дали представлява извънреден труд или не, на работника или служителя се заплаща според уговореното, но не по-малко от удвоения размер на трудовото му възнаграждение.
    Тоест двойно за този ден.

    За справка чл. 264 от Кодекса на труда.

    Поздрави,
    Кристина
  • Привет,

    Благодаря за бързия отговор. Единствено ме притеснява, че аз съм на сумарно отчитане и в този случай отговора не е 100%.
    Ще се наложи явно да си запиша консултация с адвокат, за да видя как се тълкува частта, касаеща това работно време.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->